Android – Iphone ios Telefon Dinleme Ve Takibi İçin Casus Yazılımlar

 SMS

              Teknolojinin gelişmesiyle bir yazılım sayesinde şüphe duyduğunuz kişilerin gönderdikleri ve aldıkları mesajları görebilme imkanına sahip olur. Bunun için iyi bir yazılım elde etmeniz yeterli olacaktır.  Şüphe duyduğunuz kişinin telefonuna bu yazılımı uygulamanı gerekmektedir. Yazılım işini hallettikten sonra, o kişinin mesajlarını görebilir ve istediğiniz kişiye mesaj gönderme yetkisine sahip olursunuz.

Rehber

               Casus yazılımı kurduğunuz kişinin telefonunda yer alan rehbet bilgisine de ulaşmanız mümkündür. iOS ya da android işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Yer Bilgisi ve Konum Tespiti

               Casus yazılım ile kontrolü elinize aldığınız cihazın bulunduğu komunu tespit edebilirsiniz. Takip özelliği sayesinde de takip edebilmenize imkan vermektedir.  Ayrıca konum geçmişi özelliği ile de gidilen yerleri görmenizi sağlar.  Android ve iOS işletim sistemli cihazlar da kullana bilinen bu yazılım sayesinde istediğiniz kişinin tüm yer bilgileri elinizin altında bulunmaktadır.

İnternet Sitelerini İzleme ve Görüntüleme

               Casus yazılımı yüklediğiniz cihazın kullanmakta olduğu tarayıcıların (Chrome, firefox vs.) takibini yapabilirsiniz. Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda kullanılabilinen bu yazılımın Root yapılması gerekmektedir. Bu özellik sayesinde kişinin girmiş olduğu web sitelerini kolayca görebilirsiniz. Ayrıca sitelere girilen tarihi ve saati de sizlere göstermektedir. Özellikle çocuklarınızın kullandığı cihazlarda hangi web sitelerine giriş yaptığını, neler yaptığını görebilir ve çocuğunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz. Evli çiftler için de aynı şekilde eşinizden şüphe duyuyorsanız bu yazılım sayesinde onu takip edebilirsiniz.

Telefon Dinleme

               Casus yazılımı yüklemiş olduğunuz cihazın arama kayıtlarına ulaşabilir, yapmış olduğu görüşmeleri dinleyebilirsiniz.  Telefonun kontrolü tamamen sizin elinizdedir. Arama geçmişini  (gelen aramalar, yapılan aramalar) görebilir,  yapılan görüşmeleri kaydedip bunların ne kadar sürede yapıldığını öğrenebilirsiniz.  Ve bu kayıtları da indirebilirsiniz. Akıllı telefonlarınızın sahip olduğu android ya da iOS işletim sistemlerine yüklemiş olduğunuz yazılım sayesinde  bu özelliğe kolayca ulaşabilirsiniz.

Ortam Dinleme

               Takibini yaptığınız kişi farklı bir ortama girdiğinde dahi onu dinleyebilme imkanına sahipsiniz. Kişinin cihazına yüklenen yazılım sayesinde bulunduğu ortamdaki sesleri dinleyebilirsiniz.  Ayrıca kayıt özelliği sayesinde ortamdaki sesleri kaydetme imkanına da sahipsiniz.  Bu sayede o kişi hakkında şüphelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz ve o kişi ile yüzleştiğiniz anda kaydettiğiniz sesler ile elinizde bir kanıt bulundurmuş olmaktasınız.

Not: Sahip olduğunuz anroid ya da iOS işletim sistemli cihazınızın Root uygulaması yapılması gerekmektedir.  

Application Takip ( Uygulama )

               Takip yazılımını yüklediğiniz cihazda bulunan uygulamalara erişme imkanı sağlar. Cihazda yer alan adres defteri,  notlar, takvim,  yüklenen uygulamalar ve bunların ne zaman yüklendiğini, ne zaman silindiğini görebilme imkanı sunar.

Resim Çekme

               Casus yazılımı yüklediğiniz cihazın kamerası sayesinde resim çekebilirsiniz. Bulunduğu ortamları görüp, nasıl bir ortamda olduğunu, neler yaptığını bu yazılım sayesinde görebilme ve fotoğraflar elde etmenize imkan tanır.

Video Takip

               Cihaza yüklenen yazılım ile o cihazın kamerasını kullanarak bulunduğu ortamları video kaydı altına alabilirsiniz ve sistem paneli üzerinden kayıt ettiğiniz videoları izleyebilirsiniz.

Fotoğraf Görüntüleme

               Casus yazılımı yüklü olan kişinin cihazındaki çektiği fotoğrafları ya da geçmişte çekilen fotoğrafları görebilme imkanı sunar. Ayrıca yapmış olduğu sanal görüşmeler ile elde edilen fotoğraflar ve bluetooth gibi bağlantılar ile alınan fotoğrafları görebilir ve kayıt edebilirsiniz.

WhatsApp Casusu

               Casus yazılımı yüklediğiniz cihazı kullanan kişinin, cihazında edinmiş olduğu whatsapp uygulamasının yazışma geçmişlerini görebilir ve yapmış olduğu yazışmaları takip edebilirsiniz. Ayrıca yazışmalar hangi tarihte ve saatte yapılmış görebilir, görüşme yaptığı kişinin fotoğrafına ve bilgilerine ulaşabilirsiniz. Günümüzde oldukça yaygın hale gelen whatsapp herkes tarafından bilinen ve kullanılan bir uygulamadır. Eşiniz, çocuğunuz yada iş yeriniz var ise çalıştırdığınız kişilerin takibini casus yazılım sayesinde yapabilirsiniz.

              Not:  Bu özelliği kullanabilmek için cihazınızın Root uygulaması yapılması gerekmektedir.

IM MESENGER İZLEME

               Casus yazılımı yüklü olan cihazdaki sohbet programlarının takibini de yapmanız mümkündür. Bu sohbet programlarından Skype sohbet programı ile kişinin yapmış olduğu görüşmelerin, yazışmaların kayıtlarını elde edebilir ve o kişinin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Skype sohbet programı üzerinden gerçekleştirilen arama kayıtlarına da erişebilirsiniz. Arama detaylarını görebilirsiniz.

               Kişi Viber adlı sohbet programı kullanıyorsa yine bu uygulamanın da sohbet geçmişini görebilir, yapılan görüşmeleri dinleyebilir ve ne zaman kiminle konuşulduğu bilgisine ulaşıla bilinir. Ayrıca konuştuğu kişinin profil fotoğrafına ve bilgilerine de erişme imkanı sunar. Sohbet paylaşımlarını görebilir, sohbetlere katılabilir ve grup sohbeti yaptığı kişilerin bilgilerine de erişebilirsiniz.

               Bir diğer uygulama da Facebook. Kişinin facebook hesabında yapmış olduğu paylaşımları, arkadaş listesini, kimlerle konuştuğunu, görüntülü olarak yapmış olduğu görüşmeleri, katılmış oldukları gruplarda yapılan sohbetlerde yer alan kişilerin bilgilerine ve fotoğraflarına kolayca erişme imkanı verir.

               Line sohbet programı kullanıyorsa, bu program üzerinden yapılan görüşmeleri de görebilir ve takip edebilirsiniz.

               Yahoo mesenger üzerinden yapılan tüm sohbet görüşmelerine de ulaşabilirsiniz. Geçmişte yapmış olduğu görüşme kayıtlarını görebilir ve yaptığı konuşmalara katılabilirsiniz.

               Son zamanlar da gittikçe artan sohbet programlarının sıklıkla kullanılması sebebiyle insanlar arasında artan şüphe ve güven problemi bu casus yazılımlar sayesinde gün açığına çıkmaktadır.

Not: Bu özelliğin aktif olması için android ya da iOS cihazının Root yapılması gerekmektedir.